3HO Polska
"Z mojego osobistego doświadczenia wiem, że jedynym grzechem jaki popełniamy to umniejszanie własnej wartości. Kiedy to robimy to tak jakbyśmy kpili z Boga i jego daru"

Yogi Bhajan
facebook 3HO Polska
 
 

DR. MUKUND BHOLE NA WARSZTACIE W POLSCE! - Podstawowe koncepcje tradycyjnej jogi w praktyce, 27 oraz 29-30 czerwiec 2013

Joga Anubhawa

 29-30. 06. 2013, Warszawa


"Podstawowe koncepcje tradycyjnej jogi w praktyce" - bezpośrednie doświadczenie praktyk jogi w pojęciu tradycyjnej wiedzy.

 

Joga Anubhava, to nazwa, którą Dr Bhole określił własne podejście do rozumienia i nauczania Jogi, jest oparte na osobistym doswiadczeniu. Analizując podstawowe pryncypia i koncepcje jogi oraz hatha jogi, w oparciu o manuskrypty a także o swoje 35-letnie badania w jednym z najlepszych instytutów jogi na świecie, Dr Bhole dobiera proste asany bądź pranajamy i dokładnie wyjasnia, jak je należy wykonywać zgodnie z za-leceniami dawnych mistrzów. 

To ‘nowatorskie' podejście Dr. Bhole rewolucjonizuje praktyke do tego stopnia, że większość osób, które nigdy wcześniej nie doświadczyły prany (pomimo wieloletniej praktyki), nagle w ciągu dwóch dni mogą ją doświadczyć i wyraźnie poczuć.

Takie osobiste odkrycie głębszych poziomów jogi zmienia kompletnie podejście do praktyki.


Nawet po stosunkowo krótkim kontakcie z Dr. Bhole większość uczestników warsztatów będzie miała okazję do głębokiej refleksji nad swoim sposobem dotychczasowej praktyki. Dlatego warsztat ten jest przeznaczony dla tych osób, które są zainteresowane poznaniem tradycyjnej i klasycznej jogi, to jest jedna z najlepszych opcji w Polsce od wielu lat.

To program szczególnie przydatny dla nauczycieli jogi.


Dr Mukund Bhole
Dr. Bhole jest ostatnią osobą która była szkolona przez wielkiego eksperta i popularyzatora jogi Swamiego Kuvalayandę, spędził z nim aż 8 lat w Instytucie Kaivalyadhama w Lonavli od 1958 do 1966 roku. To właśnie do Swamiego kilkakrotnie przyjeżdżał Mahatma Gandhi, a także premierzy Indii, Pundit Nehru i Indira Gandhi, i wielu największych przywódców Indii XX wieku. Imię Swamiego Kuvalayanandy było wtedy synonimem jogi, m.in. to do niego wpierw zadzwonił światowej sławy skrzypek Yehudi Menu-hin po przyjeździe do Bombaju, kiedy szukał terapii jogi.


Dr Bhole jest pierwszym fizjologiem którego poproszono o napisanie specjalnego rozdziału o fizjologii praktyk jogi w medycznym podręczniku o nazwie „Understanding Medical Physiology" autorstwa prof Bijlianiego, znanego profesora z najważniejszego instytutu badawczego Indii w New Delhi (AIIMS).


Dr Bhole od ponad 30 lat przyjeżdża do Europy na okres 3-4 miesięcy by prowadzić badania I warsztaty, głównie do Europy Zachodniej. Chociaż może wygłaszać wspaniałe wykłady to ostatnio koncentruje się na aplikacji swojej rozległej wiedzy w praktycznych ćwiczeniach, które są niejako podsumowaniem i integracją jego wiedzy z bardzo wielu dziedzin nauki, włącznie ze znajomością starożytnych manuskryptów jogi.

Obecnie pomimo podeszłego wieku dr Bhole jest ciągle głównym konsultantem jogi rządu centralnego w New Delhi poprzez wydział medycyny naturalnej AYUSH przy Ministerstwie Zdrowia i Opieki Społecznej oraz poprzez Instytut Moraji Desai w New Delhi.


Z uwagi na to że jest to już jego ostatni przyjazd do Europy mamy w Polsce ostatnią szansę zapoznania się z jego unikalną metodą pracy z technikami jogi.


z listu Krzysztofa Steca o Dr Bhole:

(...) Jego połączenie wiedzy medycznej, badawczej z najlepszych laboratoriów świata wraz ze znajomości tekstów jogicznych (i tych mało znanych) jest niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju. Ze względu na podeszły wiek to jest już ostatnia podróż dr Bhole do Europy. Wielokrotnie obserwowałem reakcję innych osób na jego akademickie wykłady i praktyczne seminaria w Indiach i na zachodzie, i za każdym razem było widać ich kompletną fascynację głębią jego wiedzy. M.in. widziałem jak w aśramie w Kokamthan znanego w Polsce mistrza medytacji Shri Janglidasa Maharaja po oficjalnej prezentacji prawie wszyscy mieszkający tam sadhu, swami i maharadżowie prosili go o osobiste konsultacje z jogi. Był tym poniekąd zdumiony ponieważ on sam raczej oczekiwał instrukcji od nich. 

Z drugiej strony widziałem reakcje znanych profesorów i badaczy z kręgu zachodniego i widziałem ich zdumione twarze kiedy słuchali jego 'prostego' wykładu a mechanice oddechów jogi, która jest niezauważana albo zapomniana przez tzw. współczesnych ekspertów jogi.

 

Przeczytajcie w załącznikach - artykuły o dr Bhole i jego nauczaniu jogi

 

Opłata za warsztat:

520 zł  - nizsza opłata przy wpłacie bezzwrotnej zaliczki w kwocie 250 zł do 31 maja na rachunek stowarzyszenia,


600 zł - po 31 maja, w celu rezerwacji miejsca prosimy o wpłatę bezzwrotnej zaliczki 100 zł


Volkswagen Bank Polska S.A.
23 2130 0004 2001 0504 0373 0001
z dopiskiem "dr.Bhole"


10% zniżki  dla członków Stowarzyszenia 3HO Polska


Miejsce warsztatu:

Karmnik

ul. Zakamarek 61 Powsin.

Warszawa

Na miejscu istnieje możliwość odpłatnych posiłków i noclegu. 

Wszystkie potrzebne informacje poniżej w załączniku "Dodatkowe informacje organizacyjne dla uczestników - dojazd, nocleg, lunch"


Godziny warsztatu:

sobota 10:00 - 18:00  (od 13:00 godzinna przerwa ma lunch) 

niedziela 9:00 rano - 17:00  (od 13:00 godzinna przerwa ma lunch) 


Zabierz ze sobą poduszkę do medytacji, matę, a także notes i długopis.

Aby zapisać się na warsztat wypełnij i prześlij drogą elektroniczną Formularz Zgłoszeniowy (do pobrania w poniżej)

 

Zapisy i informacje:

adres mailowy 3ho@3ho.pl

tel 509 035 277

 

Dodatkowe programy publiczne z dr Bhole w Polsce:


27.06.2013 - zapraszamy na bezpłatny wykład Dr M.V. Bohle o 18:00 i pyszną ajurwedyjską kolację w Pałacu Zdunowo, niedaleko Warszawy
Szczegóły i zapisy: http://www.palaczdunowo.pl/joga-dr-bhole


28.06. 2013 - zapraszamy do Muzeum Azji i Pacyfiku na ul. Freta 5 na Nowym Mieście o godz. 18:00, na krótki wykład. Wstęp wolny http://www.muzeumazji.pl/htm/akt.html  na facebooku  https://www.facebook.com/muzeumazji


29.06 - 30.06. 2013 - zapraszamy na dwudniowy warsztat Dr M.V. Bohle z pogłębioną praktyką. "Podstawowe koncepcje tradycyjnej jogi w praktyce."

Karmnik, Warszawa Powsin
Szczegóły i zapisy:
3ho@3ho.pl  tel 509 035 277


1.07. 2013 - Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu im. E. Piaseckiego zaprasza na wykład i krótki warsztat Dr M.V. Bohle "Znaczenie pracy z oddechem i ruchów oddechowych tradycyjnej jogi w świetle nowoczesnej neuro-psycho-fizjologii."
Wstęp wolny
Szczegóły i zapisy: http://www.awf.poznan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2951%3Awkad-i-warsztaty-dra-mv-bohle-&catid=121%3Awydarzenia&lang=pl
Dr Bhole będzie gościem władz uczelni AWF oraz honorowym gościem miasta PoznaniaFormularz Zgłoszeniowy 0.03 MB Formularz Zgłoszeniowy
 

Dodatkowe informacje organizacyjne dla uczestników - dojazd, nocleg, lunch 0.01 MB Dodatkowe informacje organizacyjne dla uczestników - dojazd, nocleg, lunch
 

Miejsce warsztatu, mapka Karmnik 0.74 MB Miejsce warsztatu, mapka Karmnik
 

Miejsce warsztatu - mapka Powsin 0.41 MB Miejsce warsztatu - mapka Powsin
 

Informacje o warsztacie dr Bhole 0.16 MB Informacje o warsztacie dr Bhole
 

Artykuł prof. Kulmatyckiego 13.69 MB Artykuł prof. Kulmatyckiego
 

Artykuł Krzysztofa Steca o Dr Bhole i jego nauczaniu 7.74 MB Artykuł Krzysztofa Steca o Dr Bhole i jego nauczaniu
 


 
 
 
 
Stowarzyszenie  /   Joga  /   Styl życia  /   Wydarzenia  /   Publikacje  /   Nauczyciele  /   Linki  /  

2009© 3HO Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

wykonanie inti.pl
>